کتاب چهار گفتار در تبیین زمینه‌ها، علل و آثار حادثه‌ی عاشورا از آیت الله سید علی خامنه ای

کتاب چهار گفتار در تبیین زمینه‌ها، علل و آثار حادثه‌ی عاشورا از آیت الله سید علی خامنه ای

ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی
تعداد صفحه: ۱۲۶
حجم: ۱ مگابایت
فرمت: پی دی اف
زبان: فارسی
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۱
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۱-۵۵-۰

 

این کتاب شامل چهار سخنرانی از رهبر معظّم انقلاب اسلامی (حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای) است که موضوع مشترک سخنرانی‌ها تبیین و تحلیل زمینه‌ها و عوامل موثّر در بروز واقعه عاشورای سال شصت و یک هجری قمری در کربلا می‌باشد. هم اکنون این کتاب به صورت رایگان در نوشت یار در دسترس می‌باشد.

در تمامی چهار گفتار هدف از این مباحث توجه دادن جامعه‌ی اسلامی به عوامل بروز انحراف جامعه‌ی صدر اسلام به منظور جلوگیری از تکرار فاجعه‌ی عاشورا در دوران معاصر است.

گفتار اول در ۲۲ تیر سال ۱۳۷۱ مصادف با سالروز شهادت امام سجاد (ع) و در جمع فرماندهان گردان‌ها و گروهان ها و دسته‌های عاشورایی نیروهای مقاومت بسیج سراسر کشور بود و با توجه به موضوع درس‌ها و عبرت‌های عاشورا، مسئله عبرت‌های عاشورا مورد تشریح قرار گرفته است.

گفتار دوم در ۱۹ خرداد سال ۱۳۷۴ مصادف با سالروز عاشورای حسینی در قالب خطبه اول نماز جمعه تهران بیان شد و هدف اصلی قیام امام حسین (ع) مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.
گفتار سوم در ۲۰ خرداد سال ۱۳۷۵ در دیدار فرماندهان لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بیان شد و با توجه به تاکید قرآن کریم بر لزوم عبرت گیری از تاریخ، موضوع دلایل انحراف جامعه‌ی اسلامی پس از پنجاه سال از بعثت پیامبر اکرم (ص) مورد بحث قرار گرفت.

گفتار چهارم در محرم ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۷۷ در قالب خطبه اول نماز جمعه تهران بیان شد و اشاره به گفتار اول، موضوع عبرت‌های عاشورا مجدداً با وسعت بیشتر مورد بررسی قرار گرفته است

توجه داشته باشید که کتاب چهار گفتار در تبیین زمینه‌ها، علل و آثار حادثه‌ی عاشورا از آیت الله سید علی خامنه ای با فرمت پی دی اف می‌باشد و برای اجرای آن نیاز به برنامه Adobe Acrobat دارید.

 دانلود رایگان ادوبی آکروبات برای اندروید 
 دانلود رایگان ادوبی آکروبات ردر برای آی او اس
 دانلود رایگان ادوبی آکروبات برای ویندوز

دانلود رایگان کتاب چهار گفتار در تبیین زمینه‌ها، علل و آثار حادثه‌ی عاشورا

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.