کتاب هنر جنگ اثر سان تزو ویژه کسب موفقیت و پیروزی

کتاب هنر جنگ اثر سان تزو ویژه کسب موفقیت و پیروزینویسنده: سان تزو
مترجم: ابوذر مرادی, محسن مختاری, حجت الله پاشاپور
ویرایش شده: نوشت یار
تعداد صفحه: ۱۲۷
حجم: ۱٫۶ مگابایت
فرمت: پی دی اف
زبان: فارسی
تاریخ انتشار: ۲۵۰۰ سال پیش

کتاب هنر جنگ در ظاهر یک کتاب تاریخی است و اگر آن را در یک کتابخانه پیدا کنید احتمالاً می‌گویید چه کسی حوصله مطالعه تاریخ چین را دارد.

در واقع این کتاب روش‌های جالبی را مطرح می‌کند که از طریق آن می‌توانید به پیروزی در هر موضوعی برسید و به نظر می‌رسد که در مورد کارآفرینی بسیار خوب جواب داده, تا جایی که اکثر اهالی کسب و کار آن را مطالعه کرده‌اند. البته زمانی عجیب‌تر می‌شود که متوجه می‌شوید این کتاب ۲۵۰۰ سال پیش توسط سان تزو نوشته شده است و تا امروز هم شیوه‌های گفته شده در کتاب کاربرد دارد. با نوشت یار همراه باشید تا بیشتر به این کتاب بپردازیم.

داستان کتاب هنر جنگ

۲۵۰۰ سال پیش مردی به نام “سان تزو” تصمیم می‌گیرد تمام تعالیم جنگی‌اش را مکتوب کند. او کتابی می‌نویسد و به پادشاه وقت پیشکش می‌کند و نامش را “هنر جنگ” می‌نامد و این کتاب تبدیل به کتاب شماره یک تاریخی در حوزه جنگاوری دنیا می‌شود که حتی در حوزه کار آفرینی, موفقیت, کسب و کار و تجارت نیز کاربردهای فراوان دارد. کتاب هنر جنگ یک کتاب کوچک و ساده با ۱۳ فصل است و هر فصلی استراتژی و تاکتیک‌های جنگی گنجانده شده است که باید فرمانده نیروی زمینی از آن پیروی کند تا بر دشمن پیروز شود.

معروف شدن کتاب هنر جنگ در سطح جهانی

این کتاب برای اولین بار از چینی به فرانسوی ترجمه شد و سپس توجه فرماندهان انگلیسی را جلب کرد و در سال ۱۹۰۵ به انگلیسی نیز ترجمه شد. سان تزو معتقد بود جنگ باعث ضرر اقتصادی می‌شود و حد الامکان نباید وارد جنگ شد مگر برای پیروزی و به گفته خودش ” پادشاهی که در ۱۰۰ جنگ ۱۰۰ بار پیروز شده کاری مضحک انجام داده و هر فرماندهی باید قبل از اینکه دشمن برایش تهدیدی به حساب بیاید نابودش کند.
کتاب تاریخی Art Of War “هنر جنگ” علیرغم نامش توانست قشر وسیعی از خوانندگان را به خود اختصاص دهد. اگر از معرفی در سریال‌های تلویزیونی بگذریم این کتاب یکی از کتاب‌های کارآفرینان و تاجران بزرگ دنیا است. این کتاب چنان اصول حرفه‌ای و دقیقی در خود دارد که سخنگوی سازمان دفاع آمریکا در ایرادهایش درباره چگونگی دفاع از کشورشان از “سان تزو” و کتاب هنر جنگ نقل قول می‌کند.

هنر جنگ در ۱۳ فصل کوتاه

اولین آموزه از ۱۳ آموزه‌ی سان تزو: “اگر چیزی را می‌خواهید به‌دست آورید و آن چیز برای شما ارزش زیادی دارد؛ هرگز بر رویش ریسک نکنید. فقط زمانی حرکت کنید که مطمئن هستید پیروز می‌شوید, این یک استراتژی جنگی است؛ اما نه فقط در می‌دان جنگ. شما اگر به‌دست آوردن مقام اول در رشته ورزشی شطرنج برایتان اهمیت و ارزش زیادی دارد. باید از این اصل پیروی کنید و ریسک نکنید؛ شما باید تمام تلاشتان را برای به‌دست آوردن آنچه پیروزی می‌نامید انجام دهید و به امید روبرو شدن با یک حریف ضعیف وارد مسابقه نباشید. شما نباید ریسک کنید؛ باید مطمئن و برای پیروزی وارد رقابت شوید.

برای مثال در آخرین اصل سان تزو به جاسوسان جنگی می‌پردازد و به شما می‌گوید به جای صرف انرژی، زمان و هزینه هنگفت برای به‌دست آوردن پیروزی بهتر است از جاسوسان جنگی استفاده کنید. در زندگی جاسوسان جنگی کارایی چندانی ندارند اما شما می‌توانید قبل از اینکه وارد کسب و کاری شوید و تجارت خودتان را شروع کنید؛ تا می‌توانید اطلاعات جمع آوری کنید و بعد وارد کار شوید تا هزینه آزمون خطا و انرژی و … بیهوده تلف نشود. یا به عبارتی ریسک انجام کارتان را کاهش دهید.

رایگان برای ایرانیان

نوشت یار این کتاب را به شدت برای کسانی که به دنبال موفقیت, ایجاد کسب و کار و هدفمند کردن زندگی هستند پیشنهاد می‌کند. این کتاب را شاید بتوان جزو ۱۰ کتاب برتر در زمینه موفقیت جای داد. به جهت اینکه کمک به تمام ایرانیان برای رشد و پیشرفت هر چه بهتر این کتاب به صورت رایگان توسط نوشت یار منتشر شد.

دانلود رایگان کتاب هنر جنگ اثر سان تزو

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.