دوره های کسب ثروت: توهم یا واقعیت؟

این روزها اگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را مرور کنید پر است از اشخاصی که با اعتمادبه‌نفس بالا به شما اعلام می‌کنند که می‌توانید ثروتمند باشید, و از شعارهایی مثل من تا دیروز فقیر بودم اما امروز ثروتمند شدم و احتمالاً عکس‌هایی در کنار خودروهای دو دَر یا ویلاهای چند هزار متری هم چاشنی وسوسه‌انگیز صحبت‌هایشان است. در نوشت یار مروری بر پدیده ثروتمند شو خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

دوره های کسب ثروت در ایران

چند سالی است که به لطف بزرگ شدن شبکه‌های اجتماعی و دیدن زندگی‌های پرزرق و برق, و وسوسه شدن برای اینکه چرا من چنین زندگی و امکاناتی را ندارم, همه به دنبال راه‌های یک شبه پولدار شدن هستند تا احتمالاً به آرزوهای محال خود دست پیدا کنند. به طبع هر زمان که نیازی ایجاد شود اشخاصی هم هستند که برای رفع آن نیاز اعلام آمادگی می‌کنند.

اشخاصی که عکس‌های خودشان در همایش‌های بزرگ را منتشر می‌کنند در حال که در خودروهای کروکی (بدون سقف) نشسته‌اند به شما اعلام می‌کنند که بیا و به جمع ما پولدارها بپیوند. تا کی قرار است برای این‌وآن کارکنی, چرا کسب‌وکار خود را نداشته باشید و چرا برای خودت زحمت نکشی.

خودشان از چه راهی ثروتمند شده اند؟

شاید به این موضوع فکر کنید اینها که سن و سال زیادی هم ندارند خودشان از چه راهی ثروتمند شده‌اند و کسب‌وکار خودشان چیست؟ درواقع برگزار کنندگان دوره‌های کسب ثروت خودشان هیچ کسب‌وکاری ندارند و راه درآمدشان از طریق فروش مجموعه‌های آموزشی به مردمی است که به دربه‌در به دنبال پولدار شدن هستند.

مردمی که در این شرایط به هیچ‌چیز فکر نمی‌کنند جز کلیپی منتشرشده که در آن می‌گوید من در دوره‌های آموزشی آقا/خانم فلان شرکت کردم و توانستم درآمدم را از ۱ میلیون به ۱۰۰ میلیون تومان برسم. واقعاً دوره‌های آموزشی آقای/خانم فلان عالی بوده است. ساده بودن نشانه‌ی سالم بودن شماست پس اعتماد خودتان را الکی خراب نکنید.

در دوره های کسب پول چه چیز های آموزش داده می شود؟

در این مورد شخصاً کنجکاو بودم که واقعاً در این دوره‌ها چه چیزی آموزش داده می‌شود. بی انصافی است اگر بخواهیم بدون دانستن موضوعی آن را نقد کنیم به همین خاطر توانستیم از چند نفر از دوستانی که این دوره‌ها را تهیه‌کرده‌اند درخواست کنیم dvd های دوره را مدتی به ما قرض بدهند. یکی از دوره‌ها باقیمت ۲٫۵ میلیون تومان/ دیگری باقیمت ۵ میلیون تومان و مورد سوم باقیمت ۷ میلیون تومان در ایران فروخته می‌شود.

واقعاً دیدن این دوره‌ها کمر شخص بنده را شکست. بعضی از آنها بیش از ۷۰ ساعت محتوای ویدیویی بود و البته بعضی‌ها فایل‌های صوتی طولانی‌مدت و حوصله سر بر, اما هر طور که بود دوره‌ها را مطالعه کردم.

برای اشخاصی مثل من که معمولاً سخنرانی‌های خارجی را زیاد تماشا می‌کنند تمامی محتواها تکراری بود. دقیقاً کاری که این اشخاص انجام می‌دهند این است که تمامی سمینارهای خارجی را مشاهده می‌کنند. و یک خروجی شخصی از آن می‌گیرند. اینکه بیل گیتس یا استیو جابز چه‌کارهایی در زندگی‌اش انجام داده‌اند و به چه جایگاه‌هایی دست پیداکرده‌اند.

و یا اینکه از ویدیوهای پخش‌شده بزرگان بازاریابی جهان استفاده می‌کنند و همان را با بیان بسیار ضعیف به شما تحویل می‌دهند که البته بسیاری از آن متدها عملاً در ایران قابل‌اجرا نیست. ضمن اینکه بسیاری از این ویدیوها به‌صورت رایگان در اینترنت موجود هستند و حتی اگر زبانتان خوب نیست نسخه زیرنویس فارسی آن‌ها را هم می‌توانید پیدا کنید.

پولدارترین مردان جهان به روایت تصویردوره های کسب درآمد مناسب چه کسانی است

این دوره‌ها برای کسانی که آن را برگزار می‌کنند بسیار مفید است. در اصل می‌توان گفت تنها کسانی که از این دوره‌ها می‌توانند میلیارد شوند خود کسانی است که این دوره‌ها را برای فروش قرار می‌دهند. آن‌قدر جویای پول در ایران زیاد است که در جریان هستیم یکی از همین اشخاص به لطف فروش محصولات بازاریابی و کسب ثروت درآمد ماهانه بالای ۸۰۰ میلیون تومان دارد.

احتمالاً اگر ما در نوشت یار بخواهیم یک جمله تبلیغاتی به شما بگوییم این است که: (تا کی می‌خواهید برای دیگران کارکنید. تا کی بی‌پولی آرزوهای شمارا بر باد دهد. با برگزاری دوره‌های کسب ثروت خودتان را ثروتمند کنید.)

مهارت های فردی و شخصی کلید موفقیت است

قصد دارید در کوتاه‌ترین زمان ممکن ثروتمند شوید؟ پس سریعاً در یک موضوع که به آن علاقه دارید یا بازار کار خوبی دارد متخصص شوید. مهارت‌های فردی مثل فن بیان و روابط اجتماعی خود را تقویت کنید. اگر دانستن زبان غیرفارسی مثل انگلیسی به شما کمک می‌کند حتماً آن را یاد بگیرید. در موضوعی که تمایل دارید فعالیت داشته باشید کتاب بخوانید و در تخصص خود یک حرفه‌ای باشید.

البته خودم هم که این بند بالا را نوشتم حوصله‌ام سر رفت. چون کتاب خواندن و انجام کارهایی که در بالا گفتم بین من و شما به‌عنوان یک ایرانی جزو کارهای کسل‌کننده به‌حساب می‌آید. حقیقت اینکه خودم همه موارد بالا را انجام نداده‌ام.

اما در همین حد رضایت دارم که با روند فعلی رو به رشد مدتی بعد لیست بالا را تکمیل کنم. عجله‌ای نیست, شما هم عجله‌ای نداشته باشید. روزگار امروز به مشابه باتلاقی است که دست‌وپا زدن بیش‌ازحد نتیجه خوشی ندارد.

اگر بخواهیم در این مقاله به یک جمع‌بندی برسیم این است که موفق شدن ترکیبی است از مهارت‌های فردی و تلاش مداوم, شاید کسل‌کننده تر باشد اما مطمئن هستید که همیشه با یک شیب ملایم پیشرفت می‌کنید.

در آینده مطالبی در مورد اینکه چطور در کار خود یک حرفه‌ای شویم و البته به‌صورت رایگان منتشر خواهیم کرد. نوشت یار را به بوکمارک مرورگر خود اضافه کنید و منتظر مقالات جدید ما باشید.

دوره های کسب ثروت: توهم یا واقعیت؟
4.8 (95%) 4 votes

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.