آزمون پترنوستر (paternoster) + فیلم آموزشی

آموزش آزمون پترنوستر (paternoster) + فیلم آموزشی

آزمون پترنوستر چگونه انجام می شود؟

فیلم آموزشی آزمون paternoster در نرم افزار Stata

آزمون پترنوستر چیست؟

این آزمون توسط پترونوستر و همكاران (۱۹۹۸) استفاده شده است كه بعدها به نام آزمون پترونوستر نام گرفت. بدین ترتیب ضرایب را دو به دو بررسی می ­کند، در صورتی كه حتی یكی از این مقایسه ها تفاوت معناداری را نشان دهد، فرضیه مورد نظر تائید می­ گردد. در این آزمون اگر آماره تی بزرگتر یا مساوی ۱/۹۶ باشد و سطح معنی داریمی ­توان بیان نمود كه ارتباط متغیرها با هم معنی دار (اثرگذار) خواهد بود.

چه موقع از آزمون paternoster استفاده می کنیم؟

زمانی که بخواهیم در یک مدل دو نمونه آماری جدا از هم برآورد کنیم و ضرایب این متغیر مستقل را در دو نمونه موجود بررسی کنیم از آزمون پترنوستر استفاده می‌کنیم. گاهی پیش می‌آید که در یک مدل یک متغیر مستقل داریم و آن متغیر مستقل را باید به چند گروه تقسیم‌بندی کنیم و آزمون پترنوستر را روی ضرایب آن چند گروه دو به دو بررسی کنیم، در این مواقع است که ما از آزمون پترنوستر استفاده می‌کنیم.

برای انجام آزمون پترنوستر چه مراحلی لازم است انجام گیرد؟

این آزمون به وسیله‌ی نرم افزار استاتا انجام می گیرد. به منظور اجرای این آزمون ابتدا لازم است داده ها را وارد نرم افزار کنید. (آموزش ویدیویی نحوه وارد کردن داده‌ها در نرم افزار Stata). در مرحله دوم لازم است تخمین انجام گیرد و در نهایت آزمون پترنوستر اجرا می‌گردد که در این بسته آموزشی تخمین و پترنوستر آموزش داده شده است و نیاز به آزمونی دیگر نیست.

جزئیات بسته آموزش ویدیویی آزمون paternoster

مواردی که در این پکیج آموزشی وجود دارد یکی اینکه ما قرار است از نرم‌افزار استتا (stata) استفاده کنیم در نهایت ما نصب آزمون پترنوستر را خواهیم داشت و سعی می کنیم روی داده‌هایی کار کنیم که آن داده‌ها را در این بسته آموزشی خدمتتان ارائه می‌دهیم و شما برای بار اول روی این داده‌ها کار کنید تا به مهارت لازم برسید و سپس روی داده های خودتان کار کنید. درنهایت فرامین را انجام می‌دهیم و دو به دو باهم ضرایب را بررسی می کنیم.

ناشر: نوشت یار
نوع آموزش: ویدیویی
زبان: فارسی
فایل های موجود در بسته آموزشی: فیلم آموزشی + مقالات پترنوستر + داده های موردنیاز + تحلیل نتایج و …

لینک دانلود این بسته آموزشی بلافاصله پس از خرید نمایش داده می شود.

پشتیبان نوشت یار هر روز از ۹ صبح تا ۹ شب پاسخگوی شما خواهد بود.
تماس با واحد پشتیبانی : اینجا کلیک کنید

 

نوشت‌یار پیشنهاداتی برای شما داره
1 دیدگاه
  1. ali می گوید

    سلام خیلی خوب بود کلی تو اینترنت دنبال این آموزش بودم دست مریزاد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.