نقد و بررسی فتوشاپ ۲۰۱۸

نقد و بررسی فتوشاپ ۲۰۱۸

شرکت معروف ادوبی سرانجام تصمیم گرفت تا نسخه‌ای از فتوشاپ را با تغییرات ساختاری منتشر کند و همین موضوع باعث شد تا ادوبی در تاریخ آبان ۱۳۹۶ نسخه ۱۹ فتوشاپ را منتشر کند. البته این نسخه از فتوشاپ به‌صورت میانگین هر ۲ ماه یک بار به‌روز رسانی‌هایی را دریافت کرد و هم‌اکنون سری ۱۹٫۱ آن منتشرشده است. با نوشت یار همراه باشید تا به‌نقد و بررسی این نسخه از فتوشاپ بپردازیم.

نقد و بررسی فتوشاپ نسخه ۲۰۱۸

برای نصب این نسخه از فتوشاپ نیاز به یک کامپیوتر با حداقل ۲ گیگابایت رم که به اعلام شرکت ادوبی نسخه پیشنهادی ۸ گیگابایت و یک پردازنده با حداقل پردازش ۲ghz و کارت گرافیک ۵۱۲ مگابایتی که اینجا هم ۲ گیگابایت نسخه پیش نهادی است و داشتن ویندوز ۷ به بالا نیاز است. حجم فتوشاپ ۲۰۱۸ در حدود ۱٫۵ گیگابایت است که البته برای نصب آن نیاز به ۲ گیگابایت فضای آزاد خواهید داشت.

ادوبی البته به‌غیراز فتوشاپ cc نسخه‌های دیگری مثل Elements و Lightroom را نیز منتشر کرده که امکانات کمتری به نسبت نسخه فعلی دارند و نسخه پیشنهادی ما در نوشت یار همان photoshop cc هست.

ادوبی سیستمی را راه‌اندازی کرده که اشخاص می‌توانند نقدی به فتوشاپ داشته باشند. درصورتی‌که نقدها امتیازات زیادی دریافت کند ادوبی در نسخه‌های بعدی آن را در فتوشاپ اعمال می‌کند. همین سیستم باعث شده تا بسیاری از گرافیست‌های حرفه‌ای همیشه به دنبال آخرین نسخه فتوشاپ باشند.

نسخه جدید فتوشاپ مقداری سنگین تر است

این یک موضوع طبیعی است چراکه با افزایش امکانات یک نرم‌افزار میزان استفاده از سخت‌افزار توسط آن نرم‌افزار هم بیشتر می‌شود. مثلاً در تستی که ما در نوشت یار انجام دادیم اگر فقط چند عکس در فتوشاپ بازکنید به مقداری زیادی این نرم‌افزار نیاز به رم و پردازش خواهد داشت.

پس پیشنهاد می‌شود اگر به این نرم‌افزار نیاز دارید یا نسخه‌های قدیمی آن را نصب کنید و یا سخت‌افزار رایانه خود را ارتقا دهید. داشتن یک رایانه با حداقل پردازشگر ۳ghz و رم ۸ گیگابایت و البته گرافیک ۲ گیگابایتی از پس عموم کارهای گرافیکی بر خواهد آمد.

چه چیزی به فتوشاپ ۲۰۱۸ اضافه شده است

تقارن در فتوشاپ

به کمک این ویژگی می‌توانید تصاویر و رنگ‌های جالبی را به‌صورت حرفه‌ای تقارن کنید.


حفظ کیفیت

اگر در نسخه‌های قبلی هنگام تغییر سایز تصاویر برای شما پیش‌آمده باشد که کیفیت تصویر دچار افت شده در این نسخه به کمک تکنولوژی هوش مصنوعی این مشکل برطرف شده و همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید حتی کیفیت بافت‌های صورت نیز حفظ‌شده است.


مسیر 8 (1)

ابزار جدید Pen Curvature

این ابزار به شما کمک می‌کند تا زمانی که بخشی را انتخاب کردید و به دلیل منحنی بودن آن بخش دچار اشتباه شدید به‌راحتی آن را اصلاح نمایید. این ابزار برای خطوط منحنی به شما کمک فراوانی می‌کند.


خروجی خود را به اشتراک بگذارید

بعد از انجام پروژه خود می‌توانید به‌راحتی خروجی کار خود را در چند کیفیت مختلف در ایمیل و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


 

ویرایش لذت بخش فونت ها

ویرایش فونت‌ها در نسخه‌های قبلی فتوشاپ یکی از موارد اعصاب خورد کن به‌حساب می‌آید. در نسخه ۲۰۱۸ اما می‌توانید ضخامت, عرض و کجی فونت را به‌راحتی با کشیدن موس تغییر دهید.


دریایی از برس ها با امکان سفارشی سازی

کارهایی که تا قبل از این شاید نیاز داشتید از نرم افزارهای دیگری استفاده کنید در این نسخه فتوشاپ قابل انجام هستند. تنوع بسیار زیاد برس ها با امکان سفارشی‌سازی بالا باعث شده تا هر پروژه‌ای را به‌راحتی به کمک این ابزارها انجام دهید.


گرفتن لرزش دست

به قلم‌مو فتوشاپ ویژگی به نام smoothing اضافه شدن که به کمک آن می‌توانید خطوط را با شکستگی کمتر بکشید. این ویژگی احتمالاً برای من و تمامی کسانی که مقدار لرزش دست دارند مناسب است. برای استفاده از این قابلیت به نشانی زیر بروید و تیک این ویژگی را فعال کنید.

Preferences > Cursors > Show Brush Leash While Smoothing


سازگاری به نظیر با دستگاه های لمسی

شاید کمتر کسی به خاطر گرانی دستگاه لمسی ویندوزی داشته باشد اما اگر قبلاً یک surface مایکروسافت رو تهیه کردید و یا دستگاه ویندوزی لمسی دارید باید بدونید که این بهترین نسخه مناسب برای دستگاه‌های قلم دار هست.


انتخاب هوشمند در فتوشاپ

به لطف عصای جادویی در فتوشاپ تنها با یک کلیک روی هدف موردنظر خود این ابزار به‌صورت هوشمند آن را انتخاب می‌کند. البته ممکن است در نسخه‌های قبلی هم این ابزار را مشاهده کرده باشد. اما در نسخه جدید بسیار هوشمندتر رفتار می‌کند.


البته این‌ها بخشی از امکانات و تغییرات فتوشاپ است و اگر با آن کارکنید متوجه امکانات و تغییرات بیشتری هم خواهید شد. همچنین یکی از نکات جالب در نسخه جدید فتوشاپ سرعت بسیار بالای کار کردن است. درصورتی‌که شما سخت‌افزار مناسبی داشته باشید احساس می‌کنید المان‌های فتوشاپ موقع کار کردن در حال پرواز کردن هستند.

جمع‌بندی نهایی: استفاده فتوشاپ ۲۰۱۸ قطعاً به‌تمامی اهالی گرافیک پیشنهاد می‌شود به‌خصوص وقتی متوجه شوید بیش از ۱۵۰ باگ و مشکل اساسی در نسخه جدید برطرف شده است.

امیدواریم از مقاله فوق استفاده کافی را برده باشید. پیشنهاد می کنیم از آموزش های فتوشاپ نیز دیدن فرمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.